VIII Ogólnopolski Konkurs Wokalny 2019

24 - 27 kwietnia 2019 r.

Regulamin, lista pozycji do wyboru, karty zgłoszeń - poniżej do pobrania!





FINALIŚCI

VIII Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego

im. Zdzisława Skwary 2019

kategoria Studenci i Absolwenci

  • 1.Hudzowska-Kit Yana
  • 2.Jankowski Wiktor
  • 3.Kopeć Justyna
  • 4.Makowska-Pabich Magdalena
  • 5.Poltorak Mariana
  • 6.Rogóż Paulia
  • 7.Romanowski Michał

kategoria Uczniowie

  • 8.Cieplik Jan
  • 9.Królak Grzegorz
  • 10.Molewska Konstancja Aleksandra
  • 11.Rutkowski Filip
  • 12.Zając Aleksandra

PLAN ORGANIZACYJNY / KALENDARIUM:

wtorek, 23 kwietnia 2019 r., Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Mławie:

godz.1400 – 2030-próby z akompaniatorami

środa, 24 kwietnia 2019 r., Państwowa Szkoła Muzyczna w Mławie:

godz. 0930 – 1130 - próby z akompaniatorami

1120 – 1150 - Zebranie jury / informacje organizacyjne/

1150 – 1200 - Otwarcie konkursu / informacje organizacyjne

1200 – 1400 - Przesłuchania I etapu wkat.„Studenci i Absolwenci Wyższych Uczelni Muzycznych”

1400 – 1445 - przerwa obiadowa

1445 – 1645 - Przesłuchania I etapu wkat. „Studenci i Absolwenci Wyższych Uczelni Muzycznych”

1645 – 1715 - przerwa

1715 - - Przesłuchania I etapu w kat. „Studenci i Absolwenci Wyższych Uczelni Muzycznych”

ok. 1900 - ogłoszenie wyników I etapu

1900 – 2030 - próby z akompaniatorami

czwartek, 25 kwietnia 2019 r., Sala Koncertowa Szkoły Muzycznej w Mławie:

godz.0930 – 1030 - próby z akompaniatorami

1000 – 1100 - Seminarium dyskusyjne „Wyzwania stojące przed śpiewakami młodymi we współczesnym świecie artystycznym” (dla pedagogów). W programie m.in.:referat mgr Michała Gogolewskiego, dyskusja

1100 – 1330 - Przesłuchania I etapu w kategorii „Uczniowie Szkół Średnich Muzycznych”

1330 – 1430- przerwa obiadowa

1430 – 1830 - Przesłuchania II etapu wkat. „Studenci i Absolwenci Wyższych Uczelni Muzycznych”

1845 – 1930 - obrady jury

ok. 1930- ogłoszenie wyników - Finalistów zakwalifikowanych do etapu z orkiestrą

piątek,26 kwietnia2019 r.Sala Koncertowa Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii im.Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie:

ok. godz. 0700wyjazd /transport gwarantuje organizator konkursu/

godz. 1000 – 1300 - Próba z orkiestrą w Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii w Olsztynie (dyrygent Jerzy Kosek)

po próbie-obiad dla wszystkich finalistów konkursu

godz. 1900 – 2100 - przesłuchania finałowe w obu kategoriach z towarzyszeniem Orkiestry Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii w Olsztynie (dyrygent Jerzy Kosek).

po koncercie-wyjazd (powrót do Mławy)

Ogłoszenie wyników III etapu, będzie podany w oddzielnym ogłoszeniu.

(ogłoszenie wyników będzie podane w kolejności alfabetycznej nagrodzonych uczestników konkursu, bez ogłaszania rodzajów nagród. Wszystkie nagrody i nazwiska zostaną podane w dniu 27.04.2019 r. podczas Uroczystości Wręczenia Nagród i Koncertu Laureatów w Mławie).

sobota, 27 kwietnia 2019 r., Sala Koncertowa Szkoły Muzycznej w Mławie:

godz. 1200 – 1400-PróbaKoncertu Laureatów

/Sala Koncertowa w PSM w Mławie/

godz. 1700 OGŁOSZENIE WYNIKÓW KONKURSU i KONCERT LAUREATÓW

/Sala Koncertowa PSM w Mławie/

LISTA KOLEJNOŚCI PREZENTACJI KONKURSOWEJ

W dniu 18 kwietnia 2019 wylosowano literę „T” jako literę, od której rozpoczęte zostaną przesłuchania konkursowe. W związku z tym kolejność prezentacji konkursowych przedstawia się następująco:

I ETAP

- KATEGORIA: Studenci i Absolwenci Wyższych Uczelni Muzycznych


24.04.2019 r. /środa/

godz. 12.00

  • 1.HUBERT WALAWSKI
  • 2.PAULINA GOCAŁEK
  • 3.YANA HUDZOVSKA-KIT
  • 4.JIN HWAN HWANG
  • 5.WIKTOR JANKOWSKI
  • 6.MICHAŁ JOPEK
  • 7.SYLWIA KAPELA
  • 8.AGATA KAWEŁCZYK

godz. 14.45

  • 9.JUSTYNA KOPEĆ
  • 10. MAGDALENA MAKOWSKA – PABICH
  • 11. JOANNA MIKUŁA
  • 12. EWA MURZYNOWSKA
  • 13. MAŁGORZATA PIOTROWSKA
  • 14. MARIANA POLTORAK
  • 15. KONRAD PONICHTERA

Godz. 16.45 – 17.15 przerwa

godz. 17.15

  • 16. ALINA PROCHOWSKA
  • 17. PAULINA ROGÓŻ
  • 18. MICHAŁ ROMANOWSKI
  • 19. MAŁGORZATA ROMAŃSKA
  • 20. IWONA SAPETA
  • 21. JULIA JARMOSZEWICZ*

* Zmiana kolejności z przyczyn losowych!.

I ETAP

- KATEGORIA: Uczniowie Średnich Szkół Muzycznych

25.04.2019 r. /czwartek/

godz. 11.00

  • 1.KATARZYNA TARKOWSKA
  • 2.MARZENA WODZYŃSKA
  • 3.ALEKSANDRA ZAJĄC
  • 4.EWA BUDZIŃSKA
  • 5.JULIA CHROBOCIŃSKA
  • 6.JAN CIEPLIK
  • 7.MICHALINA DOBACZEWSKA
  • 8.SZYMON GAJEWSKI
  • 9.NATALIA GRZYWIŃSKA
  • 10. ALEKSANDRA JAROS
  • 11. GRZEGORZ KRÓLAK
  • 12. WOJCIECH ŁUCZNIEWSKI
  • 13. KONSTANCJA ALEKSANDRA MOLEWSKA
  • 14. KATARZYNA PROKOPCZYK
  • 15. ADAM REMPAŁA
  • 16. FILIP RUTKOWSKI
  • 17. NATALIA SIWIEC
  • 18. MAGDALENA SZEMPLIŃSKA

godz. 13.30 przerwa

II ETAP

- KATEGORIA: Studenci i Absolwenci Wyższych Uczelni Muzycznych

godz. 14.30 – według listy dopuszczonych do II etapu konkursu, która zostanie ogłoszona w środę godzinach wieczornych (około 19.00) po wysłuchaniu programu I etapu studentów.

POBIERZ null

       hasło do otwarcia pliku zyczna5665